ÖSYM İletişim Çağrı Merkezi Telefon Numarası

ÖSYM İLETİŞİM

ÖSYM devlet kurumu tam olarak uzun ismiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 1974 senesinde açılmıştır. Açılış gayesi yüksek öğrenim kurumlarına atanmak ve yerleşmek amacındaki adaylar arasında yazılı olarak yapılan bir sınav vasıtasıyla eleminasyon sistemi kullanıp ve daha başarılı olduğu belirlenen kişilerin bu bölümlere yerleştirilmesini organize etmektir. Kuruluş şehri Ankara’dır. Halen genel merkezi Ankara il sınırları içerisindedir. Ösym iletişim için 444’lü çağrı merkezi numarası bulunmaktadır.

ÖSYM ilk önce açıldığı yıl olan 1974 senesinde sadece üniversiteleri kapsayan bir kurula bağlıydı. Lakin 1981 senesinde yürürlüğe alınan bir kanon sayesinde 1981 senesinden sonra YÖK yani Yüksek Öğrenim Kurumu bünyesine dahil edilmiştir. ÖSYM’nin ilk ismi ÜSYM’dir. 1981 senesine dek bu adıyla faaliyetlerini sürdürmüştür. Sonraki zaman diliminde YÖK kurumuna bağlanarak adı şimdiki ismi ÖSYM şeklinde değiştirilmiştir.

2019 YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ösym İletişim Numarası Tıkla Ara 444 67 96

ÖSYM Türkiye’de onlarca sınavın organize edilmesinde görevlidir. Gelişmekte olan ülkelerin aynı tarzdaki kurumlarını gördüğümüz vakit Türkiye’de ki Yök ve Ösym kurumlarının en az gelişmekte olan devletlerin kurumları kalitesinde ve teknolojisinde çalışmalar yaptığını görüyoruz. Lakin insanoğlunun yönetmiş olduğu her olayda olduğu gibi bu kurumda da hatalar olabileceği gibi ÖSYM isimli kuruluşun da hata yapması kaçınılmazdır. Bu somut örneği en yakın tarihte TUS isimli sınavda (Tıpta Uzmanlık Sınavı) yapıldığunda görüyoruz. Bazı öğrencilerin video kayıt cihazı ile kaydederek basına versiği görüntülere istğnaden kanıtlanmış bir biçimde kitapçık okuyan cihazlar ile malesef yanlışlık yapıldı.

Tavsiyelerimizi anlatacak olursak ÖSYM tarzında ki kurumlarda full otomatik otomasyon sistemi cihazları kullanıldığından ötürü tüm saatlere özenli ve dikkali yaklaşıp incelemek ve geç kalmamak gerekir. Başvuru ve sınava giriş saatinizi katiyen kaçırmamanız tavsiyemizdir. Bazen duraksama ve takılma yaşayabilen serverl cihazarından ötürü tercih veya başvurularınızı son dakika ve günlere bekletmeyiniz.Eğer bu şekilde tutum sergilemezseniz mağdur ve pişman olursunuz.

ÖSYM İletişim Çağrı Merkezi Telefon Numarası

ÖSYM İletişim Telefon Numarası

444 67 96 (ÖSYM) numaralı hattan telefondan ÖSYM’ye bağlanabilirsiniz.

Arama sorguları:  ÖSYM çağrı merkezi, ÖSYM iletişim telefon numarası, ÖSYM müşteri hizmetleri numarası, ÖSYM müracaat numarası

ÖSYM Çağrı Merkezi Telefon Numarası

ÖSYM’nin irtibat bilgileri, telefon hattı numarası ve kurum düzeni belirtilmiştir. Ösym iletişim numarası verilmiştir. Eğer bu numaralar ile görüşüp çözüm bulamazsanız bizlere yorum yazarak destek isteyiniz.

Ayrıca bakınız: AÖF İletişim E Devlet Giriş Ptt Müşteri Hizmetleri

Benzer Yazılar: TTnet Müşteri Hizmetleri Vodafone Müşteri Hizmetleri Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Avea Müşteri Hizmetleri

ÖSYM İletişim Çağrı Merkezi Telefon Numarası
5 (100%) 2 votes