KYK Wifi Giriş Çıkış İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

KYK Wifi Giriş Çıkış İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Bu makalemizde KYK Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun ücretsiz olarak sunduğu  Kyk Wifi giriş ve Kyk Wifi çıkış nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. KYK Wifi girişi için öncelikle internet erişimine ihtiyacımız olacak, Wifi ayarlarından KYK Wifi ağına bağlanmanız gerekmekte. Wifi KYK ağına bağlandıktan sonra https://wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapmanız lazım.

Kendi telefonunuzun veya başka bir wifi ile bu siteye bağlanamazsınız. https://wifi.kyk.gov.tr Adresine giriş yaptıktan sonra TCKN ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmakta problem yaşıyorsanız kullandığınız tarayıcıyı güncellemeniz gerekmekte, mobil olarak giriş yapmaya çalışıyorsanız telefonunuza Google Chrome uygulamasını indirip tekrar giriş yapmayı deniyebilirsiniz. Eğer kullanıcı adı ve şifre hatalı hatası alıyorsanız biraz bekleyin ilk defa giriş yapmaya çalıştığınızda ilk açılan hesaplar genelde 2-3 saat sonra aktifleşiyor.

KYK İnternet şifrenizi sadece e-devlet üzerinden alabilirsiniz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu e-devlet sayfasındaki öğrenci işlemleri kullanılarak KYK wifi şifresi oluşturulur. Kyk wifi şifre almak çok basit, öncelikle onaylamanız gereken bir taahhütnameyi dikkatlice okuduktan sonra onaylamalısınız. Daha sonra ilk kullanım şifrenizi alacaksınız. KYK Wifi giriş şifrenizi alırken en az 8 en çok 12 karakter olması gerekiyor, şifrenizi oluşturduktan sonra başvur butonuna tıkladığınızda sonuç ekrana gelecektir. Eğer bir problem yoksa yeşil bir kutu içerisinde işleminiz başarılı olduğunu göreceksiniz.Artık KYK Wifi giriş çıkış için bir probleminiz kalmadı. Eğer sorun yaşarsanız Kyk iletişim numarasını arayarak da yardım alabilirsiniz.

KYK’da Yüksek Hızda Film&Dizi İndirme

KYK Wifi Çıkış İşlemi Nasıl Güvenli Yapılır?

KYK Wifi çıkış için doğrulama sayfasından çıkış butonuna basmanız gerekli, bu işlem sayesinde güvenli çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda bu işlem 1-2 dakikayı bulabilir endişelenmeyin ve bağlantınızı kontrol ederek tekrar deneyin. Bazen çıkış işlemlerinde hata olabiliyor bu sebeple ağda oturumu kapatıp tekrar bağlanmayı deniyebilirsiniz. Özellikle VPN kullanmak çıkış yapmakta sorun çıkaran sebeplerden olacaktır. Bir diğer problemlerden tarayıcınızın en son sürüme sahip olması gerekmekte, Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız en son sürümünü Google’da aratarak indirebilirsiniz.

Birden çok cihazla KYK internetine Bağlanma

KYK Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

KYK Wifi şifrenizi  unuttuysanız ve değiştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken yurt idarenizle görüşüp yeni bir şifre istediğinizi söyliyebilirsiniz. Başka türlü KYK Wifi şifrenizi değiştirmek mümkün değildir. Eğer şifreyi bildiğiniz halde değiştirmek istiyorsanız, wifi.kyk.gov.tr adresinden portala şifreniz ile giriş yaptıktan sonra çıkış butonun üstünde şifre değiştir seçeneğine tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Yeni şifreniz için en az 6 en fazla 10 karakter olmalıdır, en az 1 büyük harf,1 küçük harf ve 1 rakam olmalı.

KYK Wifi Çıkış yapmak isteyebilirsiniz, Zira çok fazla insan aynı bantta kullandığı için çok problem yaşanan bir ağdır, sizlere önerdiğimiz talimatları yaptığınız sürece çözüm yollarını bulmuş olacaksınız. Eğer sorun yaşar ve bağlanamazsanız alt kısımdan yorum yazarak bize bildiriniz. Editörlerimiz en kısa sürede sizlere bilhi aktarımında bulunacaklar.

KYK internet engeli kaldırma

Ayrıca Bakınız: Sigara Bırakma Hattı Hastane Randevu Numarası  Cimer Şikayet Hattı ÖSYM İletişim Tüketici Hakları İletişim AÖF İletişim Sgk Müşteri Hizmetleri Pttcell Müşteri Hizmetleri Thy Müşteri Hizmetleri  Ziraat Müşteri Hizmetleri 

KYK Wifi Giriş Çıkış İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?
5 (100%) 2 votes