Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Ve Kredi Avans Ödemeleri

kredi kartı nakit çekim faiziGünümüzde kredi kartı kullanıp ta kredi kartından para çekmeyen yoktur. Fakat para çekimi yaptıktan sonra günlük faiz işleten bankalar geri ödeme konusunda binlerce kişinin mağdur olmasını sağlamaktadır. Birçok kişinin ortak sorunu haline gelen kredi kartı nakit çekim faizi ciddi anlamda zaman içinde yükselen bir borç türüdür. Bu borcun en kötü yanı günlük faiz yemesidir. Genel olarak 1000 TL’den başlayan nakit avanslar 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Toplu çekimlerinizde daha fazla faiz işler. 2 ile 12 ay taksit aralığında çektiğiniz rakamı düzenli ödeme yaparak bitirmeniz gerekmektedir. Bunu göz ardı etmeden nakit avans kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Kredi Avans Ödemeleri

Özellikle serbest meslekle uğraşan firma sahiplerinin çok sık karşılaştığı durumlardan biri nakit ihtiyacıdır. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen esnaflar kredi kartlarından nakit avans çekip işlerini halletmekte ve daha sonra faizi ile birlikte ödeme yapmaktadır. Düzensiz ödemelerde ortaya çıkan kredi kartı nakit çekim faizi her ne kadar müşterileri zorlayacak gibi gözükse de taksitler sayesinde bu daha kolay yapılabilen bir şeydir. Her bankanın kendince uyguladığı faiz sistemi vardır. Örneğin A bankası 1.14 faiz işletirken B bankası 1.12 faiz seçeneği sunar. Düzenli ödeme yapan müşteriler daha düşük faizler öder.

Normal kredi kartı kullanımlarında ise düzenli ödeyenler faiz bile ödememektedir. İşin püf noktası kısaca düzenle ödeme metodudur. Nakit avans çektiğiniz zaman toplu ödeme de yapabilir yine faiz ödeme derdinden kurtulmuş olursunuz. Kısaca anlatmak gerekirse boş yere değil de size zarar ettirmeyecek şekilde kredi kartı kullanmalısınız. İhtiyacınız dışındaki her şeyi almak ister ve çok fazla harcama yaparsanız mutlak suretle bitmeyen bir borç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Alışverişlerinizde kullanacağınız kartın aidat ücreti olmamasına ve ekstra para puan vermesine dikkat etmelisiniz. Buna dikkat ederseniz hem kar ve tasarruf etmiş olursunuz. Doğru kredi kartı kullanımı ekstra faiz yemenize yol açmaz. Bu sebeple boş yere kredi kartı nakit çekim faizi ödemek zorunda da kalmamış olursunuz. Borcunuz çok fazla ise kredi kartınızı belirli bir süre içinde dondurma şansına sahip olduğunuzu unutmayıp boş yere kredi kartınıza yüklenmeyin.

Ayrıca Bakınız: FAiZSiZ KREDi KARTI VEREN BANKALAR 

Yazımızı puanlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir