Kredi Kartı Borç Taksitlendirme İşlemi Yapabilirsiniz

Kredi Kartı Borcu Öğrenme Günümüzde hemen hemen herkes bir bankaya ait bir kredi kartı kullanmakta ve birçoğumuz da bu var olan borcu ödemekte zorluklar çekmekteyiz. Ancak kredi kartlarına olan borcun tamamının ödenmemesi ve altmış günlük ödeme süresinin aşılması durumu ortaya çıkabilmektedir. Mevcut borç bankaların kredi borç tasfiyesi birimine aktarılır. Henüz kredi kartı borcunuz bu aşamadayken geç kredi kartı borç taksitlendirme işlemi için geç kalmış sayılmazsınız. Mevcut kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız ve bankalar ile yasal sorunlar yaşamak istemezsiniz. Kredi kartı borç taksitlendirme işlemi yaparak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcunu Yapılandırma Yaparak Taksitlendirme

Kredi kartı borcunuzun, bankanın kredi borç tasfiyesi birimine aktarılmasıyla birlikte müşteri temsilcisi borcunuzu hatırlatmak amacıyla sizi arar. Müşteri temsilcisinin sizi araması durumunda, kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi söylemelisiniz. Kredi kartı borç yapılandırma sisteminde, maaşınızın icrada olması, birçok banka tarafından yasal takip aşamasında olmanız ya da kredi notunuzun herhangi bir önemi yoktur. Sizi arayan müşterisi temsilcisin, kredi kartı borcunuzu size uygun bir şekilde yapılandırması gerekmektedir. Kredi kartı borç yapılandırması işleminde, o güne kadar olan kredi kartı borcunuz ve borcunuzun faizinden oluşmaktadır. Peşin olarak ödeyemediğiniz toplam borcunuzun dokuz ile yirmidört ay gibi vadelerle hazırlanan borç ödeme planına bağlı kalarak ödeyebilirsiniz.

Borç Transferi İle Kredi Kartı Borç Taksitlendirme,

Kredi kartınıza olan borcunuzu taksitlendirmenin bir diğer yolu da borç transferi yapmaktır. Birden fazla bankada bulunan kredi kartı borçlarınız, tek bir banka çatısı altında toplanarak eşit taksitler ile ödemenize olanak sağlanır. Ancak her banka borç transferi yapmamaktadır. Borç transferi yapan bazı bankalar ise, Şekerbank kırksekiz aya varan vade seçeneği ile % 1.68 faiz oranı, Burgan Bank kırksekiz ay vade seçeneği ile % 1.79 faiz oranıdır. Qnb Finansbank kırksekiz aya varan vade seçeneği ve % 1.33 faiz oranı verir. VakıfBank onsekiz aya varan vade seçenekleri ile % 1.45 faiz oranıyla ve AkBank oniki ay vade ve % 1.84 faiz oranıyla borç transferi yapmaktır. Yalnız tercih ettiğiniz banka hangisi olursa olsun borç transferi için başvuru yapmaya mutlaka gidiniz. Yanınızda gelir belgesi ya da maaş bordrosu gibi gelir durumunuzu gösteren belge ve tapu gibi sahip olduğunuz bir mülk var ise onu beyan eden bir belge ile gitmelisiniz.

Ayrıca Bakınız: Kredi Kartı Borcu Öğrenme 

Yazımızı puanlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir