Kredi Kartı Bilgileri Kredi Kartı Üzerinde Yer Almaktadır.

Kredi Kartı BilgileriAlışverişlerinizi, üzerinizde nakit taşımanıza gerek kalmaksızın kolaylaştıran bir ödeme aracı olan kredi kartı bilgileri, harcamalarını taksitli yapmak isteyen ve bütçe planlaması yapmak isteyenlerin ilk tercihidir. Hayatımıza girdiği günden itibaren oldukça gelişme sağlayan internet, günlük koşuşturmacası içersinde alışverişe vakit ayıramayanlar için de farklı seçenekler sunarak, kısa sürede ihtiyaçların da karşılanabilmesini sağlamıştır. İnternet üzerinden alışveriş yapılabilmesi sebebiyle kredi kartı kullanımında artış olmuş ve yeni yeni kapıda ödeme seçenekleri ortaya çıkmıştır. Hala daha çoğunlukla kredi kartı kullanılmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan alışverişler ise bir takım bilgilerin paylaşım zorunluluğunu da beraberinde getirmiştir. İnternet üzerinden alışveriş yaparken, alışveriş yaptığınız site üzerinden alışverişinizi tamamlamanız durumunda ödeme sayfasına yönlendirilerek kredi kartınızda yer alan bazı bilgileri girmeniz istenir ve şayet limitiniz de yeterli ise alışverişinizi tamamlamış olursunuz.

Kredi Kartı Bilgileri Kart Üzerinde Yer Alan Kart Numarası Nedir?

Kredi kartı bilgilerinizden biri de kredi kartı numaranızdır ve kredi kartınızın ön yüzünde yer alan onaltı rakamdan oluşan kredi kartı numaranızdır. Her kartın kendine ait bir numarası bulunmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı numaranızı girmeniz sizden istenen kredi kartı bilgileri içerisinden biridir. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı numaranızı ve diğer bilgilerinizi paylaşırken dikkat etmeniz gereken durum ise, kredi kartı bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğidir. Ve bununda sizi maddi manevi zarara uğratabileceğidir.

Kredi Kartının Arka Yüzünde Yazan Cvv Kodu Nedir?

Bankaların, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarının dolandırılmamaları için almış olduğu önlemlerden biri de cvv kodudur. Cvv kodu sayesinde internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizin ödemesi esnasında kredi kartı şifrenizi girmenize gerek kalmaz. Ve kredi kartı numarası, ad ve soyadı, kredi kartı son kullanma tarihi ve cvv kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Cvv kodu, kredi kartınızın arka yüzünde yer alan imza bandının üzerinde yer alan rakamlardan son üç tanesidir. Çoğunlukla kredi kartınızın arka yüzünde üç haneli olarak yazan ccv kodu, bazı durumlarda beş veya altı haneli rakamlar görülsede son üç rakamı sizin cvv kodunuzdur. Cvv kodunun, kartınızın bulunduğu arka yüzünden silinmiş olması kredi kartı kullanımınızı engellemez. Yalnızca internet alışverişlerinde kredi kartı kullanırken cvv kodu girmeniz gerektiğinden silinmesi halinde internet üzerinden alışveriş yapamazsınız.

Ayrıca Bakınız: Kredi Kartı Faiz Hesaplama 

Yazımızı puanlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir