Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

Kredi Kartı BaşvurusuBazı finansal kuruluşlar ve bankalar, kişilere nakit para taşımadan alışveriş yapabilmek, ödeme yapabilmek,fatura ödemek için kullanmak, gerektiğinde kısa vadede nakit sorununu çözmek adına nakit avans çekebilecekleri ve hayatını kolaylaştırmak adına ceplerinde taşıyabilecekleri kredi kartı başvurusu imkanını sağlamaktadır.

Finansal kuruluşlar. müşterilerinin istek ve talepleri doğrultusunda ödeme tarihini belirleyip bu süre geldiğinde kullanıcıya borcunu faturalandırmaktadır. Bu faturalandırma süresi bir ay sürmektedir. Ödeme yapıldığı takdirde borç bakiyesi güncellenerek sıfır değerini almakta olup gerektiğinde asgari bir tutar belirleyip ödenen tutar faturadan düşülerek kalan borcu fatura dönemini takip eden aylara öteleyebilmektedir.

Tabiki kredi kartı başvurusu yapabilmemiz için çok çeşitli alternatifler bize finans kuruluşları tarafından sunulmaktadır. Dünya genelinde kullanılan söz sahibi firmalara değinecek olursak Mastercard ve en az onun kadar yaygın olan Visa kartlar bulunur. Ülkemizdeki banka ve finansal kuruluşların genelide bize bu şirketler ile anlaşma yaparak kredi kartı imkanı sunuyor. Yaşadığımız devirde de kredi kartı almak artık bir zorunluluk haline geldi. Artık herkes ceplerinde en az bir adet kart taşımakta.

Kredi kartlarını tüm alışveriş merkezlerinde ve internetten sanal yapılan alışverişlerde de kullanabilmekteyiz. Ve en fazla insanı cezbeden  özelliği de taksit imkanı sağlayabilmesidir. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için internetin derinliklerine dalarak cebimizde bulunmayan nakit para yüzünden alamayacağımız ürünleri gelecek aylardaki kazançlarımızdan feragat ederek taksitli alışveriş yapıyoruz. Tabi ülkemizde kredi kartlarını doğru kullanmayarak ödeyemeyeceği borcun altına girip büyük sıkıntılara giren vatandaşlarımızı da kesinlikle unutmamak gerekir. Bakınız bu yazımızda sizleri aydınlattık. Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? Kredi Kartını Doğru Kullanma

Bu makalemizi okuyup kredi kartlarının cazip avantajlarından faydalanmak isteyebileceğinizi düşünerek, size ülkemizdeki kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz kuruluşları detaylı bir şekilde analiz ettik. Ülkemizdeki bankalar sizi şubesine davet ederek, telefon ile sizi arayıp bilgilendirme suretiyle hatta çeşitli sms başvuruları ile işinizi kolaylaştırıp aynı zamanda da uyguladıkları kampanyaların reklamını size yapmaktalar. Size önerim kolay ve hızlı bir yöntem olduğundan ötürü interneti kullanarak kredi kartı başvurusu yapmanız yönündedir.

Şubeye gidecek vakit bulamıyorsanız internet üzerinden de kredi kartı başvurusu yapabilme olanağını size sunmakta bankalarımız. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanır ise şahsınıza ait olacak olan üzerinde isminizin yazdığı kredi kartı adresinize bankalar tarafından postalanıyor. Tabi bu kartlara sahip olabilmeniz için gerekli şartları taşımanız gerekmekte. Mesela 18 yaşını mutlaka doldurmuş olmalısınız. Yoksa başvurunuz anında hüsranla sonuçlanacaktır.

Sizler için derlediğimiz bu makalede bankaların, sizden prosedürleri gereği isteyecekleri farklı farklı evrakları,belgeleri ve aradıkları nitelikleri, kendi şartlarınıza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve doğru bankaya kredi kartı başvurusu yapabilmeniz açısından anlatacağız. Örnek verecek olursak bir bankanın kart aidatı alacağının hoşunuza gitmeyip başka bir bankanın size faizsiz taksit imkanı sağlayabileceğini öğrenerek seçim yapabileceksiniz. Yoğun bir araştırmaya banka sitelerinde tek tek dolaşmaya vakit harcamanıza gerek kalmaması adına size tüm özellikleriyle bankaların kredi kartı verme prosedürlerini açıkladığımız bölüme geçiyoruz. Haydi kolay gelsin iyi seçimler ve iyi alışverişler 🙂

Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’de şüphesiz ki kredi kartı denildiğinde en fazla popülariteye sahip kartların başında gelen bonus kart ile incelememize başlayacağız. Bonus kart ile anlaşmalı olan firma ve üye iş yerleri oldukça fazladır. Bu kullanıcı için tabi ki büyk avantaj sağlamaktadır. Peki Garanti bankası bonus karta başvurabilmemiz için bizden neler istemekte ve nasıl başvurabileceğiz ?

Garanti bankası şubeden direk başvuruların yanısıra internet ve telefonda kredi kartı başvurusu kabul etmektedir. Garanti müşteri hizmetleri 444 0 333’ü tuşlayarak başvurumuzu yapabilmekteyiz. Lakin sms sistemi le başvuru kabul etmemektedir. 18 yaşından büyük iseniz bonus kartın farklı varyasyonlarından size hitap edeni seçerek başvurunuzu kolayca yapabilmektesiniz.

CardFinans Kredi Kartı Başvurusu

En fazla popülariteye sahip kartların başında gelen bir kredi kartı da Finansbank’ın bizlere sunmuş olduğu Cardfinans. Finansbank bu kartında eğer otomatik bir ödeme tanımlarsanız siz değerli müşterilerine tam doksan tl değerinde puan veriyor. Lakin kartın yıllık yüz üç tl aidatını ödemek durumundasınız bunu çok önemli bir anektod olarak düşüyoruz.

Bankanın şubelerinden başvurabildiğiniz gibi internet adresinden de hızlı bir şekilde kartınıza başvurabilmektesiniz. Sms yoluyla başvuru kabul edilmiyor. Finansbank müşteri hizmetleri arayarak ta başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Ve Kredi Worldcard Kredi Kartı Başvurusu

Yapı ve kredi bankası sektörde tam 25 yılını devirdi. Çok popüler olan worldcard ile size hizmet vermektedir. Sloganlarının en bonkör kredi kartı olduğunu da bilmenizi isterim. Evet aynı zamanda dünyadaki en iyi on kredi kartı arasına da adını altın harflerle yazdırmayı da başardı.

Faizleri sabit kalarak size 5 ile 12 ay arasında nakit avans verme avantajını barındırmaktadır. Çok sayıda mağaza ile anlaşması bulunmakta olup Yapı kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numaralı hatlarından başvuru kabul etmekteler. Ayrıca şubelerinden şahsi internet sitelerinden ayrıca sms başvurusu kabul etmekteler. Seçilebilecek mantıklı bir tercih gibi görünmektedir. Tabi ki karar siz değerli vatandaşlarımızındır.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın siz değerli müşterilerine sunmuş olduğu kartın adı Axess’tir. Akbank şubelerinden internet adreslerinden ve cep telefonunuzdan 5990’a mesaj atarak bu değerli kredi kartına başvuru yapabilmektesiniz. Ayrıca Akbank müşteri hizmetleri  444 25 25 numaralı telefondan da başvurunuzu kolaylıkla bankaya iletebilirsiniz.

 

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yaptığınız her alışverişten paraf puan kazanma şansına sahip olabilmektesiniz. Alışverişleriniz 3d secure güvenliği ile korunmaktadır. Üye olan iş yerleri tarafınıza taksit imkanı uygulamaktalar. Eğer maaşı Hakbank’tan alıyorsanız aidat ödemiyorsunuz. Vergi gibi borçlarınızı herhangi bir faize maruz kalmadan taksitlendirebilme imkanına da sahipsiniz.

Halkbank şubesine giderek,internet sitelerine girerek,Halkbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 400  numarayı arayarak ve telefonunuzdan 3542’ye mesaj göndererek karta sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başvurusu

Ziraat bankası 3d secure güvenlik hizmeti sunmaktadır. Biriken puanlar ve 3d secure güvenlik hizmeti sunmanın yanısıra kartı yurtdışında kullanım avantajını da sağlamaktadır.

7547 no lu numaraya mesaj atarak Ziraat bankası şubesine giderek. Ziraat müşteri hizmetleri numarası olan 0850 258 00 00 numarayı arayarak ve bankanın internet sitesinde bulunan formu doldurarak kredi kartı başvurusu yapabilmektesiniz.

 

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası siz değerli müşterileri kullansın diye Maximum isimli kredi kartını kullanımınıza sunmaktadır. Sizden istediği belgeleri size en yakın İş bankası şubesine vermelisiniz. Öğrenciler içinde kredi kartı imkanı sunar. Aynı zamanda firmanın internet sitesinde ve telefonla başvurunuzu yapabilme olanağını sunmaktadır. Maximum kartın çeşitlerine göre sizlerden farklı evraklar isteyeceklerini lütfen göz önünde bulundurunuz. Çok firma ile anlaşması ve taksit imkanı olan kalitelibir kredi kartı’dır. İş bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarakta başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank sizler için Worldcard sunmaktadır. Bu karta sahip olmak isteyen vatandaşlarımız Vakıfbank şubelerinden başvurabilirler. Ayrıca telefon bankacılığı yöntemiyle Vakıfbank müşteri hizmetleri 444 0 724’ü arayarak ve Vakıfbank’ın web sitesinden başvuru yapabilmekteler. Üye iş yerlerinde alışveriş yaparken taksit özelliğinide bankanın izin verdiği ölçülerde kullanabilmekteler. Vakıfbank kart sahiplerinden kart aidatı olarak yıllık seksen altı tl tahsil etmektedir. Ek kart ücreti olarak otuz yedi ve herhangi bir kart yenileme durumunda ise on tl kullanıcıya yansıtmaktadır.

Alışveriş yaptıkca kartınızda biriken worldpuanlarınızı da dilediğinizce harcayabilmektesiniz. Yaptığınız harcamalarınızda her harcadığınız on tl için kartınızda bir worldpuan biriktiğini unutmayınız.

 

Sevgili sitemizin sakinleri sizleri bu makalede bilgilendirmekten onur duyduk. İnşallah sizlere bir faydamız olmuştur. Bankacılık ve finans konularında makaleler yazmaktayız. Sitemizi gezinerek hiç bir ücret ödemeden aradığınız tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Hayırlı internet gezintileri diliyoruz. Esen kalın borçsuz kalın 🙂

Ayrıca Bakınız: Passolig Kart Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Kredi Kartı Avantajlı?
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir