FAiZSiZ KREDi KARTI VEREN BANKALAR Var Mı?

FAiZSiZ KREDi KARTIGünlük yaşantımızda kullandığımız kredi kartlarının her birinde faiz vardır. Faizin işlemesini istemeyen vatandaşlar düzenli ödeme sistemine özen göstermektedir. Bunun dışında bazı katılım bankaları faizsiz kredi kartları çıkarmıştır. Faizsiz kredi kartı olarak örnek olan Kuveytürk ya da Albaraka Bankası müşterilerine faizsiz kredi kartı sunmaktadır. Öğrenciler ve ev hanımları için son derece cazip olan bu kart sayesinde birçok kişi faiz ödemeden alışveriş yapabilme keyfini yaşamaktadır.

Kredi Kartlarında Düşük Faiz

Hemen hemen her vatandaşın kullandığı kredi kartlarında yeni bir dönemin avantaj kartı olarak çıkartılan faizsiz kredi kartı ay sonunda çok fazla faiz ödemeden kart kullanmak isteyenlere verilen bir çeşit kart türüdür. Bunun dışında düşük faiz uygulayan bankalar da vardır. Özellikle katılım emeklilik fırsatlarını sunan bankalar da düşük faiz sistemi mevcuttur. Yani boş yere faiz ödemek yerine ödeyeceği faizi birikim hesaplarında da kullanabilirler. Kredi kartını doğru kullanan her vatandaş aslında yüksek faiz ödemez. Çünkü düzenli ödenen bir kredi kartına banka fazla faiz işletmez. Hatta hiç faiz ödemeden normal ödeme yapan bir sürü kişi vardır. Bunların en temel özelliği çalışan bireyler olup aldığı maaşa göre harcama yapmasıdır. Aslında her şey bu noktada başlayıp biter. Yani usulüne uygun davrandığınızda ne banka sizi arayıp borç bildirimi yapar ne de siz borç ödeme sıkıntısı yaşamış olursunuz.

Faizsiz Kredi Kartı Doğru Kullanmak

Kredi kartını ya da kartlarını doğru kullanan her kişi hiçbir zaman borç öderken zorluk yaşamaz. Dahası kredi kanallarını da açık bırakmış olur. İhtiyacı olduğunda ihtiyaç kredisi veya araba kredisi gibi kredilerden faydalanabilir. Faizsiz kredi kartı söylemi de aslında bundan ibaret bir konudur. Ne kadar düzenli ödeme yaparsanız o kadar faydasını görürsünüz. Kısaca kullandığınız veya kullanacağınız her kredi kartı sizin kişisel davranış biçiminizin bir göstergesidir.  Ayağınızı yorganınıza göre uzattığınız zaman sadece kredi kartı ödemelerinizde değil hayatınızın hiçbir alanında zorluk yaşamazsınız. Bu sözü hiçbir zaman unutmaz ve bu düşünceyle davranırsanız faiz ödemek yerine birikim yapabilirsiniz. Böylece hayatınızı daha güvenli halde yaşamış olursunuz.

Ayrıca Bakınız: Kredi Kartı Başvurusu

Yazımızı puanlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir