E Devlet Giriş

E Devlet giriş

Kuyruk beklemenin önüne geçilmek için devlet tarafından oluşturulmuş ve içerisinde bir çok hizmetin bulunduğu e devlet sistemi üzerinden bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle https://giris.turkiye.gov.tr adresine giderek T.C kimlik numaranız ve postaneden almış olduğunuz şifre ile e devlet giriş işlemini tamamlayabilirsiniz. Devlet ve vatandaşlar arasında köprü görevi kuran bu sistem her geçen gün gelişmekte ve vatandaşların ihtiyaçlarına çözüm sunulabilmek adına bir çok yeni özellik eklenmektedir. Sigorta dökümünüzden nüfus kayıt örneğine kadar bir çok belgeye buradan ulaşabilir resmi dairelerde sıra beklemeden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

E Devlet Giriş Soy Ağacı

Yeni gelen bir özellik ile ailesinin geçmişini sorgulamak isteyen vatandaşlarımız herhangi bir nüfus müdürlüğüne gitmeden e devlet soy ağacı sorgulama işlemiyle bu hizmete kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu sistem gündeme geldiği ilk günlerde oldukça yoğun bir talep ile karşılaşmış ve şu anda bu sisteme rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Öncelikli olarak sistem üzerinden bir talep oluşturmanız gerekmekte ardından sorgulama işlemleriniz gerçekleştirildiğinde sistemde kayıtlı olan numaranıza sms ile bilgi verilmektedir.

E Devlet Giriş Şifresi Nasıl Alınır ?

İnternetin gelişmesiyle birlikte her yaştan insan işlemlerini internet üzerinden yapmak istemektedir. Sisteme giriş yapmak için gerekli olan E Devlet şifresi nasıl alınır sorusu sürekli olarak gündeme gelmektedir. Bu şifreyi Türkiye Cumhuriyeti resmi kimlik belgesi ile en yakınınızda bulunan PTT şubelerine giderek alabilirsiniz. Şifre almanın yanı sıra bankalar tarafından size sunulmuş olan internet bankacılığı üzerinden şifreye gerek duymadan e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

E Devlet Öğrenci Belgesi

Üniversite çağına gelmiş bir çok öğrenci resmi işlerinde kullanmak amacıyla öğrenci belgesine ihtiyaç duymaktadır. Başta burs başvuruları olmak üzere her türlü işlemlerinizde kullanabileceğiniz e devlet öğrenci belgesi bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işlem için sistem üzerinden bakanlıklar listesi arasından Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığı kurumuna giriş yaparak öğrenci belgesine kolaylıkla ulaşabilmektedir.

E Devlet Miras Sorgulama

Türk devletleri geçmişten günümüze göçebe olarak yaşam sürmüştür. Bu özelliklerinden dolayı vatandaşlarımızın aklına sürekli olarak e devlet miras sorgulama işlemi nasıl yapılır ? sorusu gelmektedir. Bu işlemleri de diğer tüm işlemlerde olduğu gibi sisteme girerek Adalet Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olan veraset ilamı sorgulama başlığı altından yapabilirsiniz. Bu işlem için yalnızca miras bırakabilme ihtimali olan yakınınızın T.C kimlik numarasını girmeniz yeterli olacaktır.

E Devlet Askerlik Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşayan her erkek vatandaşımızın gururla yaptığı veya gelecek tarihte yapacağı askerlik ile ilgili tüm ayrıntılara yine e devlet üzerinden ulaşabilmektedir. E devlet askerlik sorgulama işlemi için sisteme giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı işlemleri altından askerlik yer durumu,tecil tarihi gibi bir çok işleme tek bir tıkla ulaşabilir ve asker merkezlerine gitmenize gerek kalmamaktadır.  

 E Devlet Üniversite Kayıt

Bu sistem kurulmadan önce bütün üniversite öğrenci adaylarının bütün belgeleri ile kazanmış olduğu okula giderek şahsen başvurması gerekmekteydi. Vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına karşılık veren bu site ile birlikte e devlet üniversite kayıt işlemiyle tamamlayabilir ve herhangi bir belgeyi üniversitelere götürmeye gerek kalmamaktadır. Bu işlem Yükseköğrenim Öğrenim Kurulu (YÖK) e kayıt başlığı altından tamamlanmaktadır.

E Devlet İkametgah

Bir çok işlemlerinizde kullanabileceğiniz yerleşim yeri ve diğer adres bilgileri adı verilen belgeyi yine e devlet sistemi üzerinden alabilmekteyiz. Eskiden yalnızca kendi adımızla alınabilen bu belgeyi artık ister eşinizin adına isterseniz de ergin yaşa ulaşmayan çocuklarımız için de alabilmektesiniz. E devlet ikametgah işlemlerine sisteme giriş yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü seçeneği altından Yerleşim Yeri Ve Diğer Adres Bilgileri seçeneğinden ulaşabilirsiniz. Bu sistemden ister sorgulayarak çıktı alabilir isterseniz de belgelerin doğruluğunu sorgulayabilirsiniz.

E Devlet SSK Sorgulama

İş hayatınız boyunca ödemiş olduğunuz ssk primleri sonucunda emeklilik hakkı kazanmaktasınız. Bu primlerin gün sayısını ve toplam yatırılmış olan prim miktarına e devlet üzerinden sunulan hizmet ile faydalanabilirsiniz. Bu işlem için daha önce belirlemiş olduğunuz şifreniz ile sisteme giriş yaparak e devlet ssk sorgulama başlığı altından kolayca ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sizlere sunulan bu hizmet ile emeklilik yaşınızı ve emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşını hesaplayabilirsiniz.

E Devlet Sabıka Kaydı

Öncelikli olarak iş başvurularında sizlerden istenen belgeler arasında yer alan adli sicil kaydına yine diğer tüm işlemlerde olduğu gibi e devlet sabıka kaydı işlemi sayesinde kolaylıkla ulaşabilir ve çıktısını alarak belgeleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Bu işlem için Adalet Bakanlığı işlem listesinden Adli Sicil Kaydı Sorgulama başlığını kullanarak ulaşabilirsiniz. Direk olarak sistem üzerinden çıktı alabileceğiniz bu belge için hangi şirkete sunacağınız hakkında bazı bilgiler vermeniz gerekmektedir.

E Devlet Ücretli Öğretmenlik

KPSS üzerinden atanmak için yeterli puanı alamayan öğretmen adayı vatandaşlarımız bu süreç içerisinde e devlet ücretli öğretmenlik başvurusu ile devlet okullarında anlaşmalı olarak öğretmenlik yapabilmektedir. Bu başvuru işlemini tamamlamak için öncelikle sisteme giriş yaparak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından size sunulmuş olan ücretli öğretmenlik başvurusu seçeneğini seçmelidir. Ardından başvurunun tamamlanması için size yöneltilen bilgi ekranını eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca bakınız: TTnet müşteri hizmetleri 

E Devlet Giriş
5 (100%) 5 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir